Papież Franciszek I

 

 

Kardynał Jorge Mario Bergoglio z Argentyny został wybrany w środę, 13 marca 2013 r., jako nowa głowa Kościoła Katolickiego. Przyjął imię papieskie; “Franciszek I”. Papież Franciszek I urodził się w Buenos Aires, w Argentynie, w dniu 17 grudnia 1936 r.

Jest pierwszym papieżem z Ameryki Łacińskiej, a także pierwszym Jezuitą wybranym na papieża. Jest także pierwszym papieżem spoza Europy od około 1.200 lat.

Kariera w Kościele

Franciszek I jest 266-tym i obecnym papieżem Kościoła Katolickiego. W 1969 r. został wyświęcony na księdza. W 1998 r. został Arcybiskupem Buenos Aires, a w 2001 r. - kardynałem. W dniu 13 marca 2013 został wybrany na papieża, po rezygnacji swojego poprzednika Papieża Benedykta XVI, która miała miejsce w dniu 28 lutego. Przyjął imię "Franciszek" (po raz pierwszy papież wybrał takie imię) na cześć Świętego Franciszka z Asyżu.

Dzieciństwo i młodość

Jorge Mario Bergoglio urodził się w Buenos Aires, jako jedno z pięciorga dzieci włoskiego emigranta Mario José Bergoglio, pracownika kolei i jego żony Reginy María Sívori, gospodyni domowej. Jako nastolatek, Bergoglio miał usunięte jedno płuco na skutek infekcji. Studiował i otrzymał tytuł magistra chemii na Uniwersytecie w Buenos Aires, zanim zdecydował się na karierę w Kościele. Według innego źródła, ukończył technikum jako technik – chemik i w wieku 21 lat zdecydował się zostać księdzem.

Jezuita

Towarzystwo Jezusowe jest chrześcijańskim zakonem męskim Kościoła Katolickiego. Członkowie są nazywani Jezuitami, a także potocznie "Boży Marines". Zasady działania Towarzystwa są zawarte w dokumencie „Konstytucje Towarzystwa Jezusowego”, napisanym przez Ignacego Loyolę. Jezuici są także znani z pracy edukacyjnej (fundowanie szkół, kolegiów, uniwersytetów i seminariów), badań naukowych oraz działalności kulturalnej, a także z działalności misyjnej. Jezuici głoszą rekolekcje, posługują w szpitalach i parafiach oraz promują sprawiedliwość społeczną i dialog ekumeniczny.

 

- Fundacja Marypages -  

Nasza fundacja ma za cel rozwój, rozszerzenie i utrzymanie stron Marypages, aby promować wiarę Rzymsko-Katolicką, a szczególnie Nabożeństwo do Naszej Błogosławionej Matki, Maryi.
Państwa wsparcie finansowe umożliwi realizację tych celów.
Marypages może przetrwać tylko z Państwa pomocą!
Pan/Pani może zostać darczyńcą naszej fundacji przez ofiarowanie przynajmniej 20 Euro rocznie. My wtedy zaoferujemy Panu/Pani:

§         Cudowny Medalik z wyjaśnieniem jego znaczenia.

Jeśli ofiaruje Pan/Pani 50 Euro lub więcej, wtedy otrzyma Pan/Pani piękny Różaniec z Lourdes.

Każdy dodatkowy dochód będzie przeznaczony na finansowanie projektów charytatywnych na bazie katolickiej. My jesteśmy zarejestrowani w Izbie Handlowej Flevoland pod numerem: 39100629.

Aby ofiarować pieniądze, proszę nacisnąć przycisk poniżej.
Niech Bóg Państwa błogosławi.

ONLINE DONATION

 


    


 

 

 

Visitors: